Mortal Kombat 11 | Tanıtım

TH3KEN

Developer / Coder
Moderatör
Katılım
25 Mar 2019
Mesajlar
71
Beğeniler
113
Puanları
33
Yaş
29
Konum
Germany
#1
Herkese merhaba arkadaşlar ! Bugün sizlere 23 Nisan 2019'da çıkacak olan en iyi dövüş oyun serilerinden olan Mortal Kombat 11'i tanıtacağım. Haydi hemen başlayalım !

:notlar:
Mortal Kombat Nedir ?
Mortal Kombat serisi Midway Games'in yaptığı bir dövüş oyunudur. İlk Mortal Kombat oyunu 1992'de, en son çıkan oyunu Mortal Kombat X ise 2015'de piyasaya sürülmüştür. Oyun ilk piyasaya sürüldüğün de atari konsollarına çıkış yapmıştır. Fakat daha sonra hayran kitlesi çok arttığı için diğer oyun platformlarına da çıkmıştır. Ayrıca o dönemde ki en iyi dövüş oyunu serilerinden birisi olmayı başarıp En İyi Dövüş Oyunu ödülünü almıştır. Böylece adını dünyaya duyurmuştur. Mortal Kombat serisi daha çok Tekken serisi ile kapışıyor. Ve bu kapışma hala devam etmekte. Ama yine de ikisi dünyanın en çok oynanan dövüş oyunları arasında bulunuyor. Ayrıca Mortal Kombat'ın bir kaç uyarlama filmi bulunuyor. Onları da internetten bulup izleyebilirsiniz. Fakat hepsi 1995-1999 yılları arasında bulunan filmler. O yüzden eskiler yani. Fakat Midway Games gerçekten çok başarılı olmuş.

Mortal Kombat 11'de Bizi Neler Bekliyor ?
Oyunun bu sefer motoru ve grafikleri farklı olacak. Çünkü oyunun fragmanına ve oyun içi görüntülerine bakarsak bunu anlayabiliriz. Yani bizi güzel grafikli bir dövüş oyunu bekliyor. Ama bazı animasyonların Mortal Kombat X ile aynı olacağından da eminim. Çünkü oyun içi görüntülerini incelediğimiz de bunu fark edebiliriz. Tabii Mortal Kombat X oynadıysanız. Ayrıca oyunda yine Çok Oyunculu bölümü olacak. Böylece yine arkadaşlarımız ile kapışabileceğiz. Yani zevkli bir oyun olacağını düşünüyorum. Oyun hem bilgisayarlara hem de oyun konsollarına da çıkış yapacak. Oyun şu an PlayStation, Xbox ve Steam üzerinden ön sipariş verilebiliyor. Yani Mortal Kombat 11, 2019'un en iyi dövüş oyunlarından birisi olabilir. Dövüş başlasın !

Oynanış Bizi Nasıl Karşılayacak ?
Oynanış ve oyun içerisinde yapabileceğimiz etkinlikler farklılaştırılmış. Oyun içerisin de kendi karakterimizi oluşturabilecek ve onunla dövüş yapabileceğiz. Bu şu ana kadar yapılmış herhangi bir Mortal Kombat oyununun içerisinde bulunan bir etken değil. Hatta belki kendi karakterimizle hikaye bölümüne dahi oynayabileceğiz. Komboların bir kısmı ise değişecek bir kısmı ise kalacakmış. Bunun sonucunda Mortal Kombat X'de ki bazı hareketleri görebileceğiz. Sinematikler ve hikaye gidişatı birebir olmayacakmış ama yine de aralarda benzerlikler bulunacakmış. Yani bazı etkenler Mortal Kombat X'ten bazıları ise kendine özgü bir şekilde hazırlanmış. Ve tabii ki X-Ray'i unutmamak gerek. Tabii ki de son çıkan Mortal Kombat oyunlarının çoğun da bulunan bir etken X-Ray. Peki bu X-Ray nedir ? X-Ray bazı özel hareketleri yaptığımızda ya da karşı taraf bizi yaptığında iç organlarımız gözüküyor. Yani kırılmalar, kesikler, yırtılmalar vs.. gibi olayları içten görebiliyoruz ve bu sayede nasıl bir hasar aldığımızı da anlayabiliyoruz. Ama X-Ray yine klasik olarak görünecekmiş fakat ileride ve ya çıktığın da değişmiş bir şekilde görebilirmişiz. Haritalar ise yine canlı bir şekilde karşımıza çıkacak. Yani Mortal Kombat X'te arka planda insanları görebiliyorduk. Mesela bazı özel hareketleri yaparken arkada ki insanlara zarar gelebiliyor ve ya orman tarzı mekanlarda dövüştüğümüz de arkada ki hayvan seslerini duyabiliyorduk. Bu da çok önemli bir etken. Ama Midway Games bizim haritada canlı olarak durduğumuzu Mortal Kombat X'te hissettirmişti. Bence Mortal Kombat 11'de aynı olayın olacağını düşünüyorum.

Mortal Kombat X ve Mortal Kombat 11'in Farkları
Mortal Kombat X ile 11'in oyun motoru ve fizik motoru aynı olmayacakmış. Yani ikisi de bir birinden farklı grafikleri sahip oyunlar olacak. Bir çok hareket ve kombo farklı olacakmış. Yani Mortal Kombat X ve 11'in hareketleri ve komboları bir birinden bağımsız olacakmış. Bu sayede tekrarlanan hareketleri görmek zorunda kalmayacağız. Karakterler ise aynı gibi olacak ama tam tamına değil. Yani fragmanı izlerseniz Scorpion'da ki değişiklikleri görebilirsiniz. Ayrıca silahında ki değişiklikler de mevcut. Yani karakterler tamamen aynı olmayacak. Zaten Sub-Zero ve Scorpion gibi karakterlerde çok fazla değişim olmasa da Mortal Kombat 11'de değişmiş bir şekilde göreceğiz. Diğer farklılık ise karakter özellikleri. Evet karakter özellikleri artık karakter de bulunmayacak. Siz yetenek ağacı sayesinde karaktere yetenek vereceksiniz. Mesela karakterin altında %10 hasar verir gibi yazıları göremeyeceğiz. Fakat hızlı oyun bölümü hariç. Belki orada direk özellikleri ayarlama seçeneğimiz vardır. Ve karakterlerin sesleri de muhtemelen değişecektir. Çünkü Mortal Kombat 9'da Scorpion ile oynarken sesi inceydi. Fakat Mortal Kombat X'te de aynıydı. Ama bu sefer karakterlerin sesleri kalın olacakmış. Yani artık karakterlerin yaşlandığını biliyoruz. Umarım ileride yaşlanıp ölmesinler.

:syenilikleri:
Ön Sipariş ve Kapalı Beta
Oyunu şu an itibariyle ön sipariş verebiliyorsunuz. Oyunun normal ve özel versiyonu olmak üzere 2 seçeneği bulunmaktadır. Aşağıda ki linklerden 3 platform üzerinden ön sipariş verebilirsiniz. Ayrıca oyun 23 Nisan 2019'da çıkacak. Ve ön sipariş verirseniz Shao Kahn adlı bir dövüşçüye ve Kapalı Beta'ya katılma şansı yakalıyorsunuz. Bu gerçekten iyi bir faktör. Böylece oyunun nasıl olduğunu görme fırsatı kazanacağız. Ön sipariş olarak sadece 3 platform öne sunulmuş. Fakat Ocak ayında diğer platformlar için de ön sipariş yapılabilir. Ayrıca oyunun ön siparişi başladığı için Mortal Kombat X indirim olarak çok düşük bir fiyata inmiş. O yüzden kaçırmayın. Bu arada kapalı beta Şubat ve ya Mart ayları içerisinde bizlere sunulacakmış. Ve Shao Kahn adlı dövüşçüyü de test edebileceğiz. Kapalı Beta erişimi çok uzun sürmez. Tüm oyunlarda böyledir genellikle. Fakat belkide Midway Games bir sürpriz yapıp oyunu direk betadan sunabilir. Fakat öyle bir şeyin olma imkanı da çok az. Oyunun ön siparişini veren herkes sabırsızlıkla kapalı betayı bekliyordur. Sonuçta yüklü bir miktarda para veriyorsun. Sabırsızlıkla beklemen çok normal. Ayrıca oyunun kapalı betası ilk PlayStation 4 sonra Xbox ve en son PC'ye sunulacakmış. Evet ilk konsollara açılması daha mantıklı bir düşünce olmuş. Hadi 23 Nisan'ı beklemeye başlayalım.

Steam: Steam üzerinde normal sürüm 102, özel sürüm ise 144 TL.
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
tıklayarak ön sipariş bölümüne gidebilirsiniz.
PlayStation: PlayStation üzerinden normal sürüm 299, özel sürüm ise 460 TL.
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
tıklayarak normal sürüm,
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
tıklayarak ise özel sürümün ön sipariş bölümüne gidebilirsiniz.
Xbox: Xbox üzerinde normal sürümü 299, özel sürümü ise 460 TL.
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
tıklayarak ön sipariş bölümüne gidebilirsiniz.

:özellikler:
Bilgisayar İçin Sistem Gereksinimleri
Minimum:
İşletim Sistemi:
Windows 7 / Windows 10
İşlemci: İntel Core i5-750, 2.66 GHz / AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz ya da
AMD Ryzen™ 3 1200, 3.1 GHz
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce™ GTX 670 ya da NVIDIA® GeForce™ GTX 1050 / AMD® Radeon™ HD 7950 ya da
AMD® Radeon™ R9 270
DirectX: Sürüm 11

Önerilen:
İşletim Sistemi:
Windows 7 / Windows 10
İşlemci: Intel Core i3-2100, 3.10 GHz / AMD FX-6300, 3.5 GHz ya da AMD Ryzen™ 5 1400, 3.2 GHz
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce™ GTX 780 ya da NVIDIA® GeForce™ GTX 1060-6GB
/ AMD® Radeon™ R9 290 ya da RX 570
DirectX: Sürüm 11
:videolar:
Oyun İçi Ekran Görüntüleri ve Fragman


:resimler:Son
Evet artık konumuzun sonuna geldik. Umarım konu işinize yaramıştır ve size bilgi katmıştır. Umalım da 2019 güzel ve eğlenceli bir şekilde geçsin. Ve umarım oyunu sevmişsinizdir. Artık farklı ve yenilikçi bir dövüş oyunu göreceğiz. Ama Mortal Kombat X'i sevmediyseniz çıktığı zaman bakabilirsiniz. Ben kendim bu oyunu beğeneceğimi düşünüyorum. Zaten artık zaman gelmişti. 2019'da en güzel dövüş oyunlarından biri bizi bekliyor.
Herkese iyi oyunlar, iyi forumlar dilerim.
 
Üst Alt